انواع سیستم های گرمایش تابشی گرمایش تابشی مهرتاب-اخگرتابش

اما اگر سیستم گرمایشی را در مکانی استفاده کنید که فاقد تهویه مناسب باشد، باید به سیستم احتراق توسط لوله های مناسب هوای مورد نیاز را رساند. این محصولات همان ‌طور که از نامشان پیداست روی سقف نصب می‌شوند و از قسمت ‌های بالایی ساختمان یا محیط گرما را می‌ تابند. یکی از مهم‌ترین مزایای این سیستم گرمایشی این است که شما می‌توانید سقف را زون‌بندی کنید و با کنترل منطقه‌ای بهترین عملکرد را از این سیستم‌ های گرمایشی دریافت کنید. نکته دیگری که درباره این محصولات وجود دارد این است که انعطاف‌پذیری آنها نسبت به سایر انواع سیستم‌ های گرمایشی تابشی بیشتر است و در نتیجه امکان استفاده از آنها در شرایط و موقعیت‌ های مختلف برای شما وجود دارد.

این سیستم گرمایشی راهم به صورت برقی و هم گازی می‌توانید پیدا کنید. در نوع برقی برق انرژی را لازم را تامین می‌کند و در نوع گازی نیز فرآیند مانند روش بالا انجام می‌شود. در این روش پنل‌ هایی در سیستم تعبیه می‌شوند که حرارت را به اشعه مادوت قرمز تبدیل کرده و آن را می‌تابانند. دارای انواع مختلفی است که هر یک از انواع آن ویژگی‌ ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارا هستند. طریقه گرمایش این سیستم‌ های گرمایشی با استفاده از امواج مادون‌قرمز است که باعث می‌شود تا به میزان زیادی در هزینه ‌های شما صرفه‌جویی شود. این محصولات دارای سنسورها و سطوح خاصی هستند که انرژی حاصل از سوخت‌ های فسیلی را دریافت کرده و آن را به انرژی تابشی تبدیل می‌کنند.

در این روش، گرمای ایجاد شده با مشعل از طریق منعکس کننده روی سطح محیط تابیده می شود. واقعیت این می باشد که سیستم گرمایش از کف، قرن‌هاست که کشف شده و در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است و تنها چیزی که در طی سال‌ها تغییر کرده است مدرن شدن این سیستم و تغییر پنل‌های گرمایشی می باشد. یکی از دلایلی که سبب شده سیستم گرمایشی تابشی بسیار در بین افراد محبوب شود، ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد.

سیستم گرمایشی تابشی

اگر در محیط ‌های کوچک قصد استفاده از این سیستم‌ های گرمایشی را دارید، این دستگاهکه ظرفیت کمتری دارند می‌ توانند یکی از بهترین گزینه‌ ها برای شما باشند. در صورتی‌ که قصد دارید در محیط‌ های بزرگ‌تر از این محصولات استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم سیستم گرمایشی تابشی را برای خرید انتخاب کنید که ظرفیت تولید گرمای بیشتری داشته باشد. این دستگاه به عنوان به روزترین تکنولوژی سیستم های گرمایشی است که جهت گرمایش گلخانه و فضاهایی همچون رستوران ها، دامداری، سالن های صنعتی به کار می رود. این سیستم گرمایشی به نسبت دیگر سیستم های گرمایشی دارای مصرف سوخت کمتری است، به طوریکه جایگزین بسیاری از سیستم های گرمایشی شده است.

مزیت‌های گرمایش تابشی فضای باز

اگر قصد دارید محل کار خود را به یک مکان گرم و دنج ارتقا دهید، می توانیم به شما کمک کنیم. تیم ما در مجموعه فاران تابش، آماده کمک به همه نیازهای شما برای گرمایش مکان مورد نظرتان است. ما می توانیم در مسیر گرم کردن فضا، راه های مقرون به صرفه تری پیش روی سایت شما بگذاریم. امروزه با وجود تکنولوژی گرمایش تابشی، می توان بر تنظیم درجه حرارت هوای محیط، کنترل کامل داشت. با استفاده از این سیستم گرمایشی، می توان بسیاری از عواملی که بر انسان تأثیر می گذارند مانند درجه حرارت هوا، رطوبت و… را تحت کنترل خود درآورد.

  • سیستم‌های گرمایشی این مجموعه مناسب برای مشاغل صنعتی، عمومی، مرغداری، ورزشی، گلخانه و رستوران هستند.
  • هیتر های تابشی که در فضای باز استفاده می‌شوند معمولاً کاربرد بسیار زیادی در این خصوص دارند می توانند فضای نسبتاً گسترده ای را نسبت به فضای کوچک گرم کنند.
  • انتخاب مشعل برای کوره های هوای گرم ایستاده با توجه به ظرفیت کوره هوای گرم می باشد.
  • بخاری های تابشی گازی تیوبی نیز وجود دارند که از یک شعله‌ی گازی برای تولید گرمای تابشی استفاده می‌کنند.

این بدین معنی است که برای احتراق کامل گاز شهری به 11 الی 13 برابر حجم خود هوا نیاز دارد. به همین دلیل در سیستم‌های گرمایش تابشی تهویه محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که تهویه محیط مناسب باشد و سالن از تهویه کافی برخوردار باشد، نگرانی برای هوای مورد نیاز احتراق نخواهد بود. اما در صورت استفاده از آن در مکان‌های بدون تهویه مناسب، باید با تجهیز لوله ‌های مناسب به سیستم احتراق هوای مورد نیاز را برای سوخت گاز شهری از خارج از سالن تأمین کرد.

همچنین با رسیدن تعداد دفعات تهویه به میزان استاندارد از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین مزیت سیستم گرمایشی تابشی گازی هزینه، راندمان انرژی و تأثیر محیطی آن است. سیستم گرمایشی تابشی گرما را مستقیما به کف یا پنل‌های موجود در دیوار یا سقف فضای موردنظر می‌رساند. حرارت به طور مستقیم از سطح گرم به افراد و اشیاء موجود در فضا از طریق اشعه مادون قرمز انتقال پیدا می‎‌کند.

برای نصب کردن این محصولات گرمایش از سقف معمولا استانداردهایی وجود دارد که شما باید سعی کنید حتما آنها را رعایت کنید. برای انجام این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم از افرادی که تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارند مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید. فاکتور مهم بعدی که در زمان نصب این تجهیزات باید به آن دقت داشته باشید ارتفاع سیستم ‌های گرمایشی است. شما باید آنها را در ارتفاعی نصب کنید که نه خیلی بالا و نه خیلی نزدیک به کف باشد. این است که این سیستم ‌های گرمایشی گرمای یکنواختی را در محیط‌های شما به وجود می‌آورند. به همین علت نیز می ‌توانند گزینه بسیار جذابی برای ساختمان‌ های مسکونی، ساختمان ‌های تجاری، مرغداری ‌ها، گلخانه ‌ها و …

انواع سیستم های گرمایش تابشی گرمایش تابشی مهرتاب-اخگرتابش