روزنامهء هموطن سلام تاریخچه خواندنی محله پامنار تهران | brassonline

از طرف خیابان های ری و ناصرخسرو هم با پای پیاده و با صرف چند دقیقه پیاده روی می توان به پامنار رسید. درباره مترو پامنار می توان گفت که ایستگاه مترو امام خمینی قلب و چهار راه مترو تهران است که در محله پامنار قرار دارد. ایستگاه مترو پانزده خرداد نیز در جنوب پامنار قرار دارد و این دو ایستگاه امکان اتصال پامنار را به خطوط مترو تهران فراهم می کند. محله پامنار در قلب تجاری شهر تهران قرار گرفته است و به همین دلیل دارای حمل و نقل عمومی بسیار خوبی است.

واگذاری سرقفلی 40 متر

فراموش نکنید که هر چه پلکسی گلاس انتخابی برند معروف تر و با کیفیت تر باشد بدون شک قیمت آن بالاتر خواهد بازار تخصصی کشور بود. اندازه، ضخامت، برند تولیدی، کیفیت مواد اولیه و متریال به کار رفته در زمان تولید از جمله مواردی هستند که مراکز فروش و پخش پلکسی آن را برای تعیین نرخ نهایی محصول مورد توجه قرار می دهند. خوب است بدانید که پلکسی گلاس های موجود در پامنار به دلیل برخوردار بودن از کیفیت بالا به عنوان یکی از کالاهای محبوب و پرطرفدار به شمار می آید. این ورق پلکسی کاملا شبیه همان آینه های شیشه ای می باشد که دیده اید. تفاوت آنها در این است که به جای شیشه با استفاده از پلکسی شفاف طراحی و تولید شده اند.

  • بازار مروی، رستوران سنتی عودلاجان ، بازار بزرگ پامنار، بازار مترو، پاساژ بزرگ خیام، و مسجد آیت الله شاه بابا در خیابان پامنار تهران قرار دارد.
  • به غير از راسته اصلي، مغازه هاي كوچك و بزرگي در داخل كوچه هاي پامنار وجود دارد و چندين بازار و گاراژهاي بزرگ و كوچك هم در كنار آن ها ديده مي شوند.
  • همه این محلات در دل منطقه بزرگ پامنار قدیم قرار دارند و چیزی که الان باقی مانده، یادگار همان پامنار سابق است که به صورت یک کارگاه سرتاسری شمالی – جنوبی درآمده است.
  • محله پامنار در شهرداري منطقه ۱۲ قرار دارد و بخشي از محله تاريخي و قديمي اودلاجان است كه يكي از پنج محله اصلي در تهران قديم بود.
  • نرخ برزنت ها بین 12 هزار تا 40 هزار تومان برای نمونه های متری و جنس های تکه ای 25 تا 55 هزار تومان خرج دارند.
  • حدود 16 – 15 سالی می شود که این بازار کم عرض سنگ فرش شده و به صورت پیاده راه درآمده که خود این مسئله به بی نظمی و ازدحام این منطقه دامن زده است.

ولی این اطمینان را به شما می توانیم بدهیم که مجموعه ما ، با کمال صداقت بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت ها ، خدمت شما عزیزان عرضه کند. در این بازار انواع لوازم لوکس و آنتیک و عتیقه و انواع ظروف سنتی و مجسمه و لباس های سنتی و زیوآلات دست ساز به فروش میرسد. مثلا می‌توانید به جای خرید یک آینه شیشه ای سنگین که هر زمان ممکن است با ضربه یا زلزله و… بشکند و جان تان را هم به خطر بیاندازد، از ورق‌های پلکسی آینه ای استفاده کنید. این ورق‌ها سبک و شفاف است و به خوبی نقش یک آینه را برایتان ایفا می‌کند، در حالی که در صورت شستن خرد هم نمی‌شود.

حدود 16 – 15 سالی می شود که این بازار کم عرض سنگ فرش شده و به صورت پیاده راه درآمده که خود این مسئله به بی نظمی و ازدحام این منطقه دامن زده است. در طول مسیر این خیابان دو گاراژ مخصوص توقف موتورسیکلت ها وجود دارد که حکم دفترکار را برای راکبان آنها دارد و در این دوجا از کاسب ها سفارش می گیرند. تایوان، اندونزی، تایلند و چین از جمله کشورهای تولید کننده پلکسی گلاس هستند. یرلانگ، پلکسی چوچن و ریچانگ هم از برندهای معروف تولید کننده پلکسی محسوب می‌شوند. ايستگاه ۱۵ خرداد در خط يك و ايستگاه امام خميني در خط ۲ نزديك ترين ايستگاه هاي مترو به پامنار است.

فاصله بازار امامزاده حسن تا خانه موتمن الاطبا

علت نامگذاری این محله با نام پامنار، وجود مناره های مسجد عودلاجان از آثار قرن سیزدهم است. اشخاصی مانند آیت الله کاشانی، ابراهیم حاتمی کیا و عباس یمینی شریف اهالی منطقه پامنار بوده اند. در میانه‌های محله پامنار، خیابان عریض و طویل پامنار قرار دارد که از خیابان امیرکبیر به خیابان پانزده خرداد می‌رسد. در ابتدای خیابان امیرکبیر، روی تابلویی علاوه بر نام خیابان پامنار، مسیرورودی به چند مجموعه تاریخی مانند مجموعه فرهنگی و تاریخی باغ‌شازده، خانه تاریخی موتمن الاطبا، خانه اردیبهشت عودلاجان و خانه همسایه نشان داده شده است. بازار بزرگ پامنار و بازار رضا مهم ترين مراكز تجاري و مراكز خريد محله پامنار هستند.

روزنامهء هموطن سلام تاریخچه خواندنی محله پامنار تهران | brassonline